Cees den Toom

KILKA SŁÓW O CEES 

Swoje pierwsze nurkowanie odbył w wieku 16 lat w Holandii. Od tego czasu zrobił ponad 5000 nurkowań na całym świecie. Najbardziej wartymi uwagi są:

w Europie: Francja - wybrzeże Morza Śródziemnego; wraki 1985-2000

w Australii: Sydney - linia brzegowa; wraki 2001-2001

w Azji: Liban - HMS Victoria (142 m)

Cees den Toom jest nie tylko trenerem NAUI ale i właścicielem Scuba - Academie Vinkeveen. Jego centrum nurkowe znajduje się 10 km na południe od Amsterdamu, nad samym brzegiem jeziora. Jest znany zarówno z wielkiego wsparcia okazywanego nurkom, jak i słynie z udzielanych im uczciwych porad oraz serwowania najbardziej profesjonalnych usług. Podstawę jego działalności stanowi sprzedaż najlepszych produktów oraz propagowanie bezpiecznych podwodnych przygód na każdym poziomie zaawansowania.

Jego studenci nazywają go "KC". To skrót od "KC & Sunshine Band". I podobnie jak jego ulubiony zespół, Cees den Toom kocha życie, dobrą muzykę, jedzenie i zabawę! Jego życiowe motto brzmi: "śmiejmy się razem i bądźmy szczęśliwi". Najważniejszy cel to pozostawić po sobie zielony ślad dla dobra całej natury. Dlatego, by uczynić świat lepszym, z całych sił popiera Projekt Ghost Diver oraz wiele innych ekologicznych (podwodnych) programów.

Najbardziej magicznym i ekscytującym momentem w jego karierze nurkowej było znalezienie nieopodal brzegu Sydney, po wielu latach bezowocnych poszukiwań, kolonii tawrosza piaskowego. Przez długie lata polowano w tamtym rejonie na tego rekina, aż ostatecznie został on uznany za gatunek na wyginięciu. A jednak grupa nurkowa Ceeda den Toom odnalazła kolonię tawrosza piaskowego i od tamtej pory to szczególne miejsce jest objęte ochroną. Nadano mu także adekwatną nazwę: "The Magic Point" (Magiczny Punkt).

W czasie swoich nurkowań Cees den Toom używa zestawu LED Solaris od Ammonite System.