John Kendall

KILKA SŁÓW O Johnie

Niezależnie od tego, czy chcesz iść na „tech”, czy jesteś nurkiem rekreacyjnym, który po prostu chce poprawić swoje umiejętności, kontrolę i pewność siebie, John jest doskonale przygotowany do pomocy nurkom na wszystkich poziomach doświadczenia i umiejętności osiągnięcia swoich ambicji nurkowych. John Kendall jest jednym z zaledwie dwóch instruktorów technicznych GUE i jedynym instruktorem jaskiniowym GUE w Wielkiej Brytanii. John podróżuje po świecie ucząc różnych zajęć rekreacyjnych, technicznych i jaskiń GUE.

John po raz pierwszy zaangażował się w GUE w 2003 roku po wzięciu udziału w jednym z pierwszych kursów GUE, które miały być prowadzone w Wielkiej Brytanii. Wykorzystując swoje szkolenie GUE jako aktywny członek zespołu badawczego DIR-UK, John dołączył do grona elity GUE, stając się instruktorem GUE Fundamentals w 2006 r., A później instruktorem GUE Tech-1 w 2009 r. Ostatnio John osiągnął swoją największą ambicję - podzielić się swoją miłością do nurkowania w jaskiniach i cudów podwodnych jaskiń jako instruktor GUE Cave-1. John z dumą angażuje się w ciągły rozwój programu rekreacyjnego GUE. John uczy klas na całym świecie, a także organizuje wycieczki dla wszystkich zainteresowanych nurkowaniem GUE. John aktywnie rozwijał społeczność GUE w Finlandii.

John jest nie tylko pasjonatem GUE, ale także aktywnym odkrywcą nurkowania. Kiedy nie uczy, można znaleźć Johna, który odkrywa najbardziej ekscytujące miejsca nurkowe na świecie - od systemów jaskiń z Francji, Florydy i Meksyku po zalane kopalnie w Finlandii i głębokie wraki u wybrzeży Wielkiej Brytanii, Malty i Egipt. John nie kocha niczego poza dzieleniem się swoimi przygodami z innymi - szczególnie nie-nurkami - dzięki filmowi o wysokiej rozdzielczości, który rejestruje w wielu swoich nurkowaniach. Od pierwszej nauki nurkowania w 1993 roku John podróżował po całym świecie, nurkując i ucząc. Jako aktywny nurek techniczny i jaskiniowy, brał udział w wielu wysokoprofilowych projektach nurkowych - od wsparcia nurkowania z WKPP na ich rekordowej jaskini trawersie po nurkowanie archeologiczne w kanale.

 

www.johnkendall.com