Michał Kosut

KILKA SŁÓW O MICHALE

MICHAŁ ZACZĄŁ NURKOWAĆ W WIEKU 14 LAT W 1996 ROKU. TĘ PRZYGODĘ ROZPOCZĄŁ W FEDERACJACH LOK I CMAS. JUŻ W MOMENCIE UZYSKANIA PEŁNOLETNOŚCI NA KORSYCE, ZDOBYŁ STOPIEŃ DIVEMASTERA PADI, A W 2001 ROKU ZOSTAŁ INSTRUKTOREM NURKOWANIA PADI U WITKA ŚMIŁOWSKIEGO.

Od tego czasu w systemie PADI wystawił ponad 1500 certyfikatów, w tym blisko 500 na poziomie instruktorskim. W 2009 roku, w wieku 27 lat uzyskał stopień Course Directora PADI. Od tego czasu, działając w ramach Szkoły Instrukrów Nurkowania, zdobył tytuł Platinum Course Director na rok 2010, 2011 i 2012. W 2011 roku został wyróżniony za wkład w szkolenie instruktorskie PADI.

Michał Kosut jest także Instruktorem Trenerem nurkowania technicznego w DSAT. Jego ulubiony zakres głębokości to 60 do 80 metrów. Właśnie wrakowe nurkowania techniczne stanowią jego ulubioną formę nurkowania i to podczas tych nurkowań ładuje swoje baterie. Jest także trenerem programów technicznych w sidemouncie. Ostatnio zainteresował zastosowaniem nurkowaniem na CCR i konsekwentnie buduje doświadczenie nurkowe na tych urządzeniach. Dodatkowo Michał stworzył dwie specjalizacje autorskie TecRec: Tec Rescue Diver oraz Tec Support Diver. Michał nie tylko bardzo dynamicznie kierował swoim rozwojem, ale przede wszystkim ciężką pracą zdobywał doświadczenie zawodowe. Jako przewodnik nurkowy, a potem instruktor nurkowania pracował w Chorwacji, Korsyce, w Egipcie, nad polskimi jeziorami oraz na Helu.

W Polsce zarządzał jednym z największych centrów nurkowych, piastował tam też funkcję szefa szkolenia. Przez dwa lata pracował w DAN Europe we Włoszech na stanowisku managera w dziale szkolenia. Pracując tam odpowiadał za bieżące funkcjonowanie działu szkolenia, za prowadzenie różnorodnych szkoleń DAN oraz za wdrażanie nowych programów szkoleniowych (między innymi DAN On-Site Neurological Assessment for Divers i First Aid). Obecnie jest Regionalnym Koordynatorem ds. Szkolenia na Polskę oraz konsultantem International DAN do spraw szkoleniowych. Dodatkowo jest jedną z pięciu osób w Europie, która może egzaminować Instruktorów Trenerów DAN. Wystawił ponad 900 certyfikatów DAN na poziomy od Ratownika do Instruktora Trenera. Michał poznał Witka w 1999 roku i od tego czasu wiedział, że to człowiek, który zmieni jego życie. Po ukończeniu kursu instruktorskiego w 2001 roku Michał regularnie szkolił się u Witka, a od 2004 roku zaczął prowadzić jako kadra zajęcia w szkole Witka. Od 2009 roku był wspólnikiem Witka Śmiłowskiego i razem prowadzą Szkołę Instruktorów Nurkowania oraz wszystkie szkolenia. Teraz Michał kontynuuje dzieło Witka, prowadząc dalej Szkołę Instruktorów Nurkowania.

Michał Kosut używa między innymi latarek HID 14NANO i LED SPOT.