Sabine Kerkau

KILKA SŁÓW O SABINE

Chcąc eksplorować ciekawe obiekty, w 2001 roku zaczęła nurkować na Trimiksie, do 2006 nurkowała na obiegu otwartym. Ale kolejne wraki, o których marzyła znajdowały się co raz głębiej, więc postanowiła kupić swój pierwszy rebreather. W ciągu ostatnich 13 lat kilka tygodni rocznie spędzała w podróży, jeżdżąc po całym świecie i biorąc udział w ekspedycjach wrakowych. W tym czasie wykonała ponad 600 nurkowań w zakresie od 10 do 120 metrów.

W 2011 roku była członkiem ekspedycji do wraku pancernika HMS Victoria w Libanie. Widziała wraki San Marco i Bengasi na Sardynii, wraki w USA w Kalifornii i na Alasce, w Narwiku w Norwegii i Scapa Flow w Szkocji, a także wraki spoczywające na dużych głębokościach wokół Malty, na południowym wybrzeżu Francji i wiele, wiele innych.

W 2013 roku nurkowała do U-Bota U 455 we Włoszech, do fantastycznych wraków w wielkich jeziorach w USA, kilku w Hiszpanii, i do samolotu Focke Wulf 58 zatopionego w Jeziorze Bourget we Francji. Sabine lubi też jaskinie i kopalnie. Eksplorowała kopalnię Tuna Hastberg w Szwecji, Pozo Azul w Hiszpanii i kilka jaskiń w Tajlandii. Tam w październiku 2013 roku wykonała swoje najgłębsze nurkowanie w jaskini Song Hong na 125 metrów. Nurkując, fotografuje i kręci filmy, by dokumentować stan wraków jak i same ekspedycje. Od ponad dwóch lat publikuje zdjęcia z wraków i jaskiń w magazynie „Wetnotes” i ma nadzieję, że jeszcze wiele historii – z wypraw, które są jeszcze przed nią - będzie mogła opowiedzieć i zilustrować. Więcej informacji o Sabine tutaj: sabine-kerkau.com

W czasie swoich nurkowań Sabine używa latarkę LED Solaris Ammonite System z ACCU 9 Ah Lithium.