Pascal van Erp

KILKA SŁÓW O PASCALU

Pascal jest wyszkolonym nurkiem technicznym GUE, który preferuje nurkowanie wrakowe. Wykonał setki nurkowań na całym świecie, podczas tych nurkowań napotkał zagubione i porzucone narzędzia połowowe oraz smutne i poważne konsekwencje dla życia pod wodą.

Odkąd jest współzałożycielem holenderskiego projektu oczyszczania Morza Północnego w 2009 r., Kierował nim usunięcie utraconych narzędzi na Morzu Północnym. Opierając się na swoim doświadczeniu i specyficznej wizji nurkowania związanego z kwestiami środowiskowymi, Pascal postanowił w 2012 roku poświęcić swoje nurkowanie wyłącznie ochronie środowiska i założył Ghost Fishing Foundation - międzynarodowy non-profit realizowany przez ochotniczych nurków technicznych, którzy inicjują, wspierają i promują utracone inicjatywy usuwania narzędzi połowowych.

Często współpracują z innymi organizacjami, takimi jak Healthy Seas, Greenpeace i World Animal Protection, z pomocą jednego z szybko rozwijających się lokalnych oddziałów Ghost Diving w niemal każdym zakątku świata.

www.ghostfishing.org
www.facebook.com/ghostfishing
www.twitter.com/ghostfishing
www.instagram.com/ghostfishing