Pat Vanstraelen

Kilka słów o Pat'cie

Pat Vanstraelen prowadził wiele ekspedycji na całym świecie oraz ma ponad 30 lat doświadczenia w sportach outdoorowych i nurkowaniu.

W latach 80-tych eksplorował jaskinie i był dyrektorem „Belgijskiej Szkoły Speleologii”, poznał większość z największych jaskiń na świecie między innymi w: Pierre Saint- Martin w górach Kaukaz Papui i nowej Gwinei oraz całej Europie.

W międzyczasie brał udział w wielu rajdach w tym sławnym Raid Gauloises®, szczególnie w dżunglach Borneo, Omanie, i Tybecie/Nepalu.

Równolegle tworzył i rozwijał „Międzynarodową wystawę Sportu, Przygód i Podróży”, „Międzynarodowe Spotkanie Speleologiczne” oraz „Międzynarodowy Festiwal Filmów Podróżniczych i Przygodowych”

Pat rozpoczął nurkowanie w 1983 roku i szybko skierował swoje zainteresowanie ku nurkowaniu jaskiniowemu, korzystaniu z rebreathera, nurkowaniu wrakowemu i głębokiemu.

Z ponad 30-letnim doświadczeniem Pat jest jednym z pionierów nurkowania technicznego w Europie. Instruktor i Trener na wszystkich poziomach uprawnień z ponad 2500 podpisanymi certyfikatami z wielu największych stowarzyszeń nurkowych  (IANTD, TDI, DSAT, PADI, CMAS oraz DIR Rebreather).

Dyrektor szkoleniowy w "ABYSS Underwater World Explorers", szkole specjalizującej się w nauczaniu nurkowania technicznego oferującej certyfikację na każdym poziomie zarówno dla nurków jak i instruktorów. Pat jest pełnoetatowym instruktorem zaawansowanego Trimixu, Nurkowania jaskiniowego z ramienia IANTD, TDI oraz PADI Tec Rec.

Mieszkający na stałe w Belgii Pat uczy nurkowania regularnie odwiedzając jaskinie i akweny w Belgi, Francji, Egipcie, Włoszech, Meksyku oraz wielu innych miejsca dookoła świata.